Wiara nas umacnia

18 października 2011, 21:53 · Xoventi

Temat jest bez sensu, ale odpowiem na to jakże bzdurne pytanie.

Wiara przede wszystkim umacnia nas, gdybyś przeczytał chociaż skrawek Biblii to byś wiedział, że jest to coś, bez którego człowiek jest pusty w środku. Da się bez tego żyć, ale Twa dusza po śmierci będzie błąkać się po ciemnych korytarzach piekła i zapewne nie spotkasz tam Twoich kolegów, rodziny ani nikogo znajomego. Koniec świata - o tym się ostatnio mówi, ale koniec zapowiada sam Bóg i to on postanowi kiedy znikniemy, jednakże niewierzący zostaną na Ziemi aby poprawić swoje zachowanie, nie zaznasz wtedy smaku królestwa Ojca Niebieskiego. Wróćmy do wiary, możesz jeszcze ją odbudować poprzez uczestnictwo w mszy świętej, a Bóg zapewne wynagrodzi Ci to kilkukrotnie. Ojciec Niebieski nie jest odpowiedzialny za śmierć naszych najbliższych, to, że niezdrowo się odżywiamy może być głównym powodem naszej śmierci, a jak wiadomo natura to natura. Bóg nie może ujawniać w codziennym życiu cudów, ponieważ chce abyśmy to prawdziwego luksusu zaznali w niebie, ale tym samym próbuje utrzymać nas jak najdłużej przy życiu. Dość niedawno lekarze znaleźli w mózgu pacjenta 7 cm ostrze noża. Bóg pomógł temu facetowi, utrzymywał go przy życiu, ponieważ robił co w jego mocy. Co innego to prześladowania innych religii, niewierzący zabijają żydów, chrześcijan, a Bóg nie może na to nic poradzić, ponieważ oni giną w imię swej wiary. Przecież z nieba nagle nie strzeli piorun w takiego niewierzącego, ponieważ już byłby to cud. Bycie niewierzącym to poważna sprawa, ponieważ życie po śmierci nie będzie miało sensu, nasza dusza trafi do piekła, w którym to czuć będziemy się tak jakby zamknięci w wielkim labiryncie, z którego nie ma ucieczki. Podtrzymuje więc moje stanowisko, że wiara jest najważniejsza i pozdrawiam.

0 △|▽


  Komentarze (17):


  Wujek Niroel
  18 października 2011, 21:53

  Jedyne co mnie dobija, to to jak słucham, niektórych gości z mojej szkoły, którzy wierzą. Chodzą się wyspowiadać tylko po to, aby za kilka minut znowu sobie np. nabluzgać -.- Niektórzy chodzą na religie tylko dlatego, że mama im każe, a oni nawet nie wierzą jak to mówią "w taki pic jak bóg" Ja sam nie wierze iż nie widzę w tym sensu. Jest to moje zdanie, a jak wszyscy wiedzą w Polsce jest coś takiego jak wolność słowa i wyznania :)

  0 △|▽


   Xoventi
   18 października 2011, 21:56

   Mnie także to irytuje, idzie taki Jasio do spowiedzi, bo mu mama karze, a po mszy znów leje po łbie kolegę ile wlezie...

   0 △|▽


    Ree-Ge
    18 października 2011, 21:59

    Dla niewierzących pewna lektura:

    http://voxdomini.com.pl/sw/gloria_polo.htm

    Jest to powieść Glorii Polo: ''Trafiona przez piorun stałam u bram Nieba i piekła...''

    Jest to długie Świadectwo, lecz mówi prawdę! Bóg istnieje! Kto nie wierzy, niech nie wierzy... Ale proszę, chociaż przeczytajcie część tego Świadectwa. Stanie przed wami Prawda!

    0 △|▽


     Bantka
     18 października 2011, 22:01

     Wiecie co mnie najbardziej dobija? Genialni ludzie którzy nie wieżą bo uważają, że chodzenie do Kościoła i modlitwa niczego nie daje i jest głupia. Połowa z was oznajmia że nie macie na to czasu! To proszę się nie dziwić że nie widzicie efektów Boga skoro szkoda wam czasu.Wiara to nie tylko działania zewnętrzne jak to kolega Xoventi pięknie powiedział :Wiara przede wszystkim umacnia nas

     Takie jest moje zdanie na ten temat.

     0 △|▽


      Stanisław Skrillex
      18 października 2011, 22:02

      Umacnia w czym?

      0 △|▽


       Bantka
       18 października 2011, 22:04

       Duchowo, stajemy się silniejsi dzięki czemu łatwiej przeżywamy trudne sytuacje...

       0 △|▽


        Alukard
        18 października 2011, 22:04

        Chrześcijaństwo to kolejna religijna era. Kiedyś byli mitologiczni bogowie, później egipscy, a teraz taki jeden. Za kilka wieków znów się zmieni religia...

        0 △|▽


         Szatanek
         18 października 2011, 22:05

         no litosci... nie nawracaj, blagam

         @Narvaniec:

         w "mlodosci" chodzilem do gimnazjum katolickiego, dzieki temu obecnie jestem niewierzacy, i nikomu tego nie polecam. Nie bede nikogo oswiecal, przekonywal, bo jak dla mnie, lepiej i wygodniej jest wierzyc.

         @Xoventi:

         a ja nie widze w tym niczego strasznego. Jasio nie rozumie, moze nie chce zrozumiec czym jest spowiedz, a jego mtka przymusza go do czegos co nie ma dla niego znaczenia. Z wiekiem albo przestanie wierzyc, albo zacznie sie porzadnie zachowywac

         0 △|▽


          Bantka
          18 października 2011, 22:05

          Chrześcijaństwo zniknie za parę wieków...Ciekawe na razie trwa ponad 2000lat nie licząc starego testamentu.

          0 △|▽


           Ree-Ge
           18 października 2011, 22:06

           A co? Zabronisz mi? Ja chce tylko Wam pomóc... Ehh... Ja już tu nie zaglądam, ale potem nie przychodzić do mnie z ''płaczem''. Pa.

           0 △|▽


            Xoventi
            18 października 2011, 22:07

            Tak, dość niedawno kupiłem ją, ale do tej pory nie czytałem, bo mamie pożyczyłem :P

            @Estilen:

            Gdy będziesz wierzył, to zrozumiesz, że gdy umrze Ci babcia czy kogo tam masz to, że jeśli będziesz się za nią modlił, to wyprosisz o łaski potrzebne do tego aby ona i Ty dostali się do nieba.

            Ludzie! Jest coś takiego jak Biblia... Wystarczy kilka stron dziennie i nasza wiara zostanie umocniona.

            __________________________________________________________________

            0 △|▽


             Alukard
             18 października 2011, 22:07

             A inne religie ile niby trwały? Mogę się założyć, że następnym bogiem będzie albo latający potwór spaghetti albo Dariusz. Dodam jeszcze, że wierzący bardziej kryją swoje złe zachowanie bogiem niż w niego wierzą.

             0 △|▽


              Bantka
              18 października 2011, 22:10

              W jaki sposób kryją je Bogiem?

              0 △|▽


               Xoventi
               18 października 2011, 22:10

               Właśnie obraziłeś Boga, gratuluję.

               Każda religia monoteistyczna opiera się właśnie na Bogu. Powiedzcie mi w takim razie kto stworzył Ziemię? No widzicie, nikt inny jak Bóg.

               0 △|▽


                Qish
                18 października 2011, 22:10

                Możesz się mylić. Twoja "era" katolicyzmu ma oparcie w historii oraz potwierdzone cuda. Poprzednie "ery" np. mitologia. została wymyslona przez ludzi :\ Ogółem podobał mi się post Da Vinciego z początku tej strony : Wierzę w Boga, bo ktoś w końcu musi nad tym wielkim bajzlem sprawować władzę, no i ktoś musiał to wszystko stworzyć. Samo z siebie się wziąć nie mogło. Uważam tak samo. Na chłopski rozum któs nad tym panuje! :)

                0 △|▽


                 Alukard
                 18 października 2011, 22:11

                 KRUCJATA, KRUCJATA! DLA BOGA! Wybić wszystkich niewierzących! Dla BOGA!

                 2 Apy

                 Sama się stworzyła. Poczytaj w naukowych książkach. :D

                 @Ap

                 Te pismo święte też kiedyś ludzie mogli wymyślić.

                 0 △|▽


                  Qish
                  18 października 2011, 22:12

                  Tak uwazają tylko talibowie, którzy nie rozumieją dżihadu!

                  Ludzie je napisali pod natchnieniem Boga!

                  0 △|▽