Chrześcijaństwo przejmowało myśli innych religii

22 października 2011, 02:21 · Filevandrell

Doda powiedziała, że Biblię pisali ludzie pod wpływem alkoholu i ziół, nie pamiętam dokładnie jej słów. Nonsens! Ja jestem pod wrażeniem pomysłowości tych ludzi, a także następnych, którzy rozwijali tę religię. (...) Wielkie brawa za pomysłowość.

Więcej...

Biblia to świetna księga

22 października 2011, 02:37 · Tyler Durden

Fil, owszem, sporo jest podobnych, ale te teksty powstawały przez kilka tysiącleci, przez różnych ludzi z różnych miejsc, a mimo wszystko są spójne. Z tego co pamiętam zrodzenie boga z dziewicy zostało przepowiedziane i spisane jakieś 700 lat p.n.e, a po tylu latach wg NT proroctwo się wypełniło. I jeśli spojrzy się na to z tej perspektywy, to ciężko mi uwierzyć, żeby wszystko to wynikało z jakichś podobieństw do innych religii, bo jednak 700 lat to szmat czasu - spójrz jak mało zachowało się tekstów z XIV wieku - a to było jeszcze 2000 lat wcześniej spisane. OGROM CZASU.

Więcej...

Toleruję wyznania innych

22 października 2011, 13:13 · Silvan Felvar

Być może nie zauważyłeś, jednak całą wypowiedź skierowałem w stronę jednego gracza. Znajdź mi wycinek, gdzie obrażam Wasze idee ? A teraz przewertuj stronę wcześniejszą. Temat jest przeznaczony do dyskusji, nie obrażania wierzeń innych. Toleruję wyznania innych, jednak kiedy ktoś bezpodstawnie najeżdża na moją wiarę, czemu mam się nie bronić ? Temat wiary to jak deptanie po kruchym lodzie.

Więcej...

Prawdziwego katolika nie uświadomisz

22 października 2011, 22:28 · Luqe Trzysta Dwa

Pół racji. "Prawdziwego" katolika nie uświadomi się, że Bóg nie istnieje, to samo tyczy się "silnie stawiających na swoim" ateistów. (Jedynie wydarzenia w życiu są w stanie zmienić coś w jedną lub drugą stronę).

Więcej...

Około 95% Polaków deklaruje się jako osoby wierzące

24 października 2011, 20:57 · Nemathinyen

Na wstępie zaznaczam, że przeczytałam pierwsze pięć stron tematu i do fragmentów postów będę się odnosić. Resztę przejrzę w wolnym czasie.

Więcej...

Dużo ludzi potrzebuje Boga

25 października 2011, 12:20 · Harlok

Odpowiadasz na swoje 4 pytania odpowiedz na moje 7 które kryją się gdzieś w temacie.

Więcej...

Bóg w 7 dni potrafił wymyślić wszystko

25 października 2011, 18:21 · Nemathinyen

Wcześniejsze pytania nie były moje, też z tego tematu, nie pisałam bezpośrednio do osób, a "wyrywałam" fragmenty z postów, następnie odpowiadając na nie. Te pytania? Proszę bardzo.

Więcej...

W Biblii znaleźć można wiele fragmentów

26 października 2011, 17:59 · Nemathinyen

Dante Alighieri? W Biblii znaleźć można wiele fragmentów mówiących o tym, choć bezpośrednich opisów brak. Pozwolę sobie kilka przytoczyć.

Więcej...

Kościół nie jest do niczego potrzebny

29 października 2011, 19:07 · Starek

Odpowiadam na twe pytanie. Nie kościół nie jest do niczego potrzebny. Hołd bogu mogę oddawać w WC jeśli mi się podoba, przynajmniej w WC nikt na mnie krzywo nie patrzy jak nie rzucę na tace. Komunie i chrzest ma prawie każdy, bo w tym wieku jesteśmy pod "wpływem" rodziców i jeśli oni wierzą to my jesteśmy albo do tego przymuszani albo też wierzymy, albo jest to na zasadzie "co ludzie pomyślą" jak nie będzie ochrzczony/nie przyjmie komunii.

Więcej...

Czytaj Biblię!

29 października 2011, 21:35 · Neftal

Czytaj Biblię! „Dzieci zbierają drwa, a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów, aby mnie obrażać.

Więcej...