Wasze opinie

Misja nadziei

W tym dziale publikować będziemy listy naszych słatych i przygodnych czytelników.

Dopuszczamy każda opinię, jeśli tylko jest ona wyrażona w sposób kulturalny i nie obraża ogółu adwersarzy tonem oraz użytym słownictwem.

Więcej

Bóg, religie, okultyzm i inna czarna magia...

18 października 2011, 20:36 · Vicious

Bóg, religie, okultyzm i inna czarna magia - szczerze gardzę jakimikolwiek religiami, nie posiadam do nich nawet zero szacunku. Jedyną sensowną jest buddyzm, gdyż nie chodzi tam o boga, a o swoje "ja", o doskonalenie siebie. Aczkolwiek buddystą nie jestem, uważam siebie za ateistę. Nie przyjmuję do wiadomości, że istnieje siła wyższa, absolutna, że istnieje ktoś, kto może kierować moim życiem. Nie. Każdy kieruje swoim życiem sam. Każdy z nas jest bogiem swojego życia, robimy co chcemy z odpowiedni konsekwencjami. Bóg jak i religia jest całkowicie zbędny, niepotrzebny. Oczywiście, niby dobrze jest wierzyć, niby dodaje to siły, nadziei. Ale nadziei fałszywej, choć czy nadzieja może być prawdziwa?

Więcej

Warto wierzyć

18 października 2011, 20:59 · woj tomek

Kiedyś było coś takiego że:

Pewien młody chłopak bodajże 15lat poszedł na gokardy ktoś (Imienia osoby nie pamiętam) mówił mu żeby założył kask a ten "Mam twardą głowę nic mi się nie stanie". Noi stało się, chłopak z ciężkim stanie wylądował w szpitalu. Lekarze mówili, że chłopak nie ma już szans. Rodzice mieli zamiar już rezygnować; odłączyć go od aparatury lecz jego starszy brat poprosił rodziców żeby wstrzymali się jeszcze jeden dzień. Chłopak całą noc modlił się o brata... Nagle gdy pielęgniarka poszła sprawdzić co się dzieje chłopak. Chłopak wstał i wyszedł z tego bez szwanku. Cud?

Więcej

Życie po śmierci

18 października 2011, 21:07 · alamahas

A wy co myślicie na temat nowego i lepszego życia po śmierci ? Wierzycie w ogóle w życie po śmierci ? Porozmawiajmy o tym .

Więcej

Ktoś musi sprawować władzę nad tym wielkim bajzlem

18 października 2011, 21:26 · Sjegvar

Wierzę w Boga, bo ktoś w końcu musi nad tym wielkim bajzlem sprawować władzę, no i ktoś musiał to wszystko stworzyć. Samo z siebie się wziąć nie mogło.

Co do nauki, to i ją można pogodzić z religią.

Tak a propos, to Biblia nie zaprzecza nawet teorii Wielkiego Wybuchu, bo pamiętajmy że ma ona znaczenie symboliczne.

Więcej

Wiara nas umacnia

18 października 2011, 21:53 · Xoventi

Temat jest bez sensu, ale odpowiem na to jakże bzdurne pytanie.

Więcej

W Boga nie wierzę

18 października 2011, 22:12 · Stanisław Skrillex

Nick mówi wszystko.

W Boga nie wierzę. Dlaczego? Chrześcijaństwo istnieje ~2000 lat. Przedtem mieliśmy bogów greckich, egipskich, indyjskich, mezopotamskich i wielu innych. Skąd mamy wiedzieć, czy Zeus czy Ozyrys na nas teraz nie patrzą? Religia i modły do boskich mocy są ludzkim wymysłem. Wkurza mnie też podejście kościoła katolickiego, którego nie uznaję. Bogactwo, rozpusta. Zwłaszcza dawniej, w średniowieczu. Pomijając parę faktów, Bóg w myśli kościoła był okrutny, srogi. Dopiero od któregoś tam wieku jest pełen miłosierdzia.

Więcej

Każda religia narzuca pewne zasady

18 października 2011, 22:27 · mamousunkonto

Każda religia narzuca pewne zasady. Jeśli chodzi o chrześcijańską, to są to prawa moralne, część z nich może być dla niewierzących bzdurą, lub nadinterpretacją księży, bo w niektórych rzeczach się zgodzę, ale gdyby nie było religii prawdopodobnie ludzie nie baliby się zabijać, kraść itd., bo kto ich by osądził? Ludzie na pewno nie, bo prawo jest naprawdę łaskawe...

Więcej

Ja byłem ministrantem

18 października 2011, 22:47 · Gorgoroth

Ja byłem ministrantem przez ok. 5 i pół roku.

Więcej

Siejesz ferment

18 października 2011, 23:35 · Smarki Smark

Siejesz ferment, bo nie masz pojęcia skąd wziął się chrzest i dlaczego chrzczono dzieci tuż po narodzinach.

Nawet nie wiesz, jak się szczerze roześmiałem przed monitorem :) To jest kolejny przykład sprytu katolików, tych ludzi, którzy tworzyli chrześcijaństwo.

Więcej