Nie chodzi o pieniądze

5 listopada 2011, 21:36 · Behind

Nie chodzi o pieniądze.. Chodzi o wiarę..

Hmm powiem tak.

Bóg jest przy Nas każdego dnia. On chce być przy Nas cały czas jednak My nie dostrzegamy tej obecności.

Umarł na krzyżu dla Naszego zbawienia by nas zbawić od grzechu, by być z Nami cały czas.

Jednak często gdy Nam coś się nie uda, wątpimy w to, że on jest i że Nas kocha.

Gdy coś się nie uda, można wziąć Pismo Święte, otworzyć na dowolnej stronie i przeczytać kawałek Ewangelii.

Sam doświadczyłem, parę takich trudnych momentów gdzie wątpiłem. Ale jednak ciągle wiedziałem, że Bóg jest przy mnie. Tak jak to w życiu są wzloty i upadki.

Ile osób się dziś spotyka, którzy mówią, że mają wszystkiego dość. Przykładem jest 80-cio letnia babcia, schorowana, która leży w szpitalu, męczy się. Prosi Boga aby zabrał ją ze sobą. Drugą postacią jest Licealista 17 lat. Mówi, że ma wszystkiego dość, zmęczony życiem. Ledwo co poznał siebie samego, tajniki nauki a już stwierdza, że ma dość, że nic mu się nie chce. Podobnie jest z Nami. Wygasł promień naszej wiary. Dlaczego? Bo zwątpiliśmy. To jest tak, mamy szklankę herbaty, z cukrem jak nie posłodzimy to nie jest słodka. Tak samo jest z wiara. W Naszych sercach jest cukier, ale wystarczy zamieszać a na nowo obudzi się w Nas to co było dawniej.

Myślę, że można podać wiele pięknych przykładów które pasują do naszego codziennego życia.

Tytuł tematu, Religa - czy wierzyć?

Moja opinia jest taka, warto, naprawdę kiedyś byłem całkiem przeciwny temu co mówię ale obudziłem się.

Obudziłem się czyli zacząłem wszystko od początku. Wszystko dostrzegam inaczej. Podczas każdej Mszy Świętej nowa Ewangelia, nowe kazanie. Słowo po słowie dochodzi do serca przemawia do Nas.

Warto jest naprawdę wierzyć, każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, ale nie rozumiem tych którzy nie wierzą i nie dają wierzyć temu który chce poznać Boga od początku. Tyle z mojej strony.

1 △|▽

 • Go-To-Śleep (+1): Sama prawda.

Komentarze (7):


Go-To-Śleep
7 listopada 2011, 20:56

Co wam szkodzi wierzyć.

Wierząc ma pewność trafienia do raju , nawet jeśli nie istnieje ( w co nie wierzę bo istnieje) to wiara nie zaszkodzi.

Wierząc trafimy do Nieba jeśli istnieje , a nie wierząc nie mamy tej szansy.

1 △|▽

 • Smarki Smark (+1): I tak właśnie myślę.

Klipaha
7 listopada 2011, 22:28

Moim zdaniem Bóg nic nie ma do czynienia to tylko los. Czy pechowy ,czy doby to zależy od nas. Tu również działa prawo Murffiego (czyt.Marfiego) ,chociaż nie koniecznie , w takich sytuacjach ludzie zaczynają wierzyć. To zależy od Ciebie (będę tak powtarzać bo taka prawda).

0 △|▽


  Ulqiorra
  7 listopada 2011, 22:53

  Czyli ty próbujesz namówić mnie do hipokryzji ?? ]:->

  0 △|▽


   Starek
   7 listopada 2011, 23:00

   Przypomniał mi się fragment książki którą kiedyś czytałem

   — To dusza — powiedział, odetchnąwszy z ulgą.

   — Co ona tu robi? — zdziwiła się Drop, która wyciągała ciekawie szyję ponad ramieniem Hazara. — Powinna dawno zostać zabrana w zaświaty. Zapomnieli o niej, czy co? Czemu jest taka malutka?

   — Bo to tylko dusza motoryczna — wyjaśnił Drago. — Właściwa dawno jest po drugiej stronie. Widocznie pochowani tu ludzie wierzyli w istnienie kilku dusz, duchowej, która przenosi się w zaświaty, fizycznej, która krąży rozpuszczona we krwi i znika w momencie śmierci, oraz motorycznej, która pobudza ciało do ruchu, a żyje tak długo, dopóki zostanie zachowane. Ponieważ każdy dostaje to, w co wierzy, mamy ją teraz tutaj. Z tego ciała niewiele już zostało, dlatego dusza jest taka mała i zasuszona. Pilnuje sarkofagu, więc zachowuje się agresywnie.

   Chodzi mi głównie o pogrubiony fragment wiem, że to fantasy no ale wg mnie to bardzo ciekawe stwierdzenie. Co wy o tym sądzicie jak byście widzieli taką teorie w praktyce ?

   0 △|▽


    Rass
    8 listopada 2011, 01:08

    Nie jestem milionerem, nie gram w Lechu Poznań, nie siedzi mi na kolanach codziennie piękna dziewczyna itd. Nie działa :\

    0 △|▽


     Waćpan Stoćek Czarny
     8 listopada 2011, 14:30

     ja tak....

     0 △|▽


      Starek
      8 listopada 2011, 14:49

      Chodzi mi bardziej o tym co dostaniemy po śmierci, że np katolik idzie do raju, ten co wierzy w reinkarnacje, reinkarnauje się. itd i chodzi o wiarę w sensie religii :P

      0 △|▽