„Na Tobie zbuduję Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą”

31 października 2011, 12:31 · Barsolnid

Zacznijmy od pierwszego.

Jeśli uważacie, że Kościół Katolicki wywyższa fałszywych proroków i czyni ich świętymi i błogosławionymi (jak wyżej napisali niektórzy o ojcu Pio i Janie Pawle II) to muszę was zmartwić, bo stajecie się w tym momencie sektą opartą na chrześcijaństwie, a nie ludźmi przynależącymi do KK. Czemu? Jezus rzekł:

"Na Tobie zbuduję Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą."

Jeżeli dalej twierdzicie, że to byli fałszywi prorocy to odnieście się do tych słów i zastanówcie się, czy zgadzają się z waszym sposobem myślenia.

Właściwie ten sam cytat mógłbym odnieść do odłamów chrześcijaństwa (tam wyżej ktoś podawał linki do ich stron). Nie wierzycie w prawdziwy, jedyny KK, to nie wierzycie w Chrystusa, który go stworzył.

Dziękuję.

@Up

Tak, ewolucja jest faktem niepodważalnym, ale zastanówmy się nad jeszcze jednym zbiorem faktów.

Wielki Wybuch. - Idealnie wszystko się toczy po naszej myśli.

Powstaje Słońce. - Idealne proporcje, stabilne.

Powstaje Ziemia. - Idealne oddalenie od Słońca, idealne proporcje wody i innych substancji.

Wielka Kometa. - Uderza w idealnym momencie, zabija dinozaury, ale pozwala przeżyć wielu istotom żywym, daje początek ssakom.

Epoka Lodowcowa. - Zostaje tylko Homo sapiens, Neandertalczycy giną.

Troszkę bardzo optymistyczny ciąg zdarzeń, nie chciało mi się dodatkowo rozpisywać o strefie Złotowłosej w której leżymy, ale przyznajcie, że troszkę dużo tego jak na przypadek przez przypadek. Nie pisałem również o odpowiednich aminokwasach, które skądś pojawiły się na Ziemi.

@Fasteq:

Wiesz, sam przez długi czas szukałem prawdy i doszedłem do zdania, że ateista, to człowiek, który w nienormalności zbiegów okoliczności, które doprowadziły do naszego istnienia widzi całkiem normalny ciąg zdarzeń. A on zdecydowanie nie jest normalny. ;)

---

0 △|▽


  Komentarze (8):


  Ulqiorra
  31 października 2011, 13:17

  We własne istnienie wierzę, nie wierzę w istnienie Boga. Najlepiej sprawy naszego wspaniałego powstania przypisać Bogu, skąd wiesz że to on ? Nie masz pewności tak samo jak my ateiści nie mamy pewności że Bóg nie istnieje

  0 △|▽


   Elqarq
   31 października 2011, 13:19

   No tak...ciąg zdarzeń jest be, a istnienie kogoś "na górze" całkiem normalne?

   Piszesz,że taki ciąg zdarzeń jest niemożliwy,a moim zdaniem istnieje wiele galaktyk i na którejś musiała się udać ta ewolucja(tak jak np. bijesz elite i za którymś razem wyleci Item który chciałeś)

   Zastanówcie się, jak może być coś co stworzyło świat(jeden twór,bóg)? moim zdaniem to natura to zrobiła w wyniku ewolucji.

   0 △|▽


    Catha
    31 października 2011, 18:59

    Ja jestem wierząca, wierzę, że po śmierci jest życie wieczne. Jestem nauczona chodzić do kościoła i bardzo dziękuję... jak coś złego zrobię sumienie mi "mówi". Niedziela, albo po prostu święto, jak nie będę w kościele, to żałuję, po prostu. Ja rozumiem są tacy, którzy nie wierzą, mają swoje zdanie. Nikt nie chce zmuszać, doradzają i bardzo dobrze. Ja często proszę Pana Boga o spełnienie życzenia - spełnia się (nie zawsze, ale spełniają się). To kto stworzył świat? Jak myślicie? A Adam i Ewa byli w raju... Bóg powiedział im, aby nie zerwali jabłka z wybranego drzewa. Wąż podkusił Ewę, a Ewa się posłuchała... jaki morał? Nie dajmy się szatanowi! Walczmy z nim, a zostaniemy nagrodzeni.

    0 △|▽


     Rass
     31 października 2011, 19:16

     No jak to jak? Normalnie. Jest sobie gdzieś, skończył pracę i przygląda się z góry.

     0 △|▽


      Vhett
      1 listopada 2011, 20:10

      Pismo Święte wcale nie neguje teorii Wielkiego Wybuchu ani teorii ewolucji. :)

      0 △|▽


       Berenir
       1 listopada 2011, 20:28

       Wielki wybuch hmmm... A co to w ogóle jest?

       Wybuch który powstał z niczego, z punktu o nieskończonej masie, gęstości... bla bla bla.

       Dziwne...

       Ja wierze w Boga i jestem przekonany że to co nas otacza jest stworzone przez Boga.

       Niektóry zaczną pisać: "fizyka mówi że realne jest żeby powstało coś z niczego" możecie sobie tak mówić, ale mnie to nie przekonuje.

       0 △|▽


        Vhett
        1 listopada 2011, 20:38

        Jak już wyżej wspominałem, Wielki Wybuch mógł być zapoczątkowany przez Boga.

        Mimo to w Boga nie wierzę, gdyż jeśliby istniał, świat nie byłby taki. Możecie mnie zasypywać argumentami, że Bóg dał człowiekowi wolność i że to Szatan powoduje zło, ale Stwórca jeśliby istniał nie byłby taki.

        0 △|▽


         mleczny kosciej
         1 listopada 2011, 20:54

         Czego cię uczą w tej szkole ;(

         Bóg chce abyśmy się sami zmienili, żebyśmy szli dobrą drogą.. Gdyby on tak wszystko zło naprawił, to każdy do Nieba pójdzie. Bóg istnieje, żyjemy po to aby się uczyć. Od Boga uczymy się Religii, gdyby Bóg nie istniał, to co tutaj robisz ? Co ja tutaj robię ?! To wszystko on stworzył.. On o nas dba. A w naszym życiu uczymy się od Boga, to tak jakby nauka Religii w szkole ;-).

         @mały awersomik:

         Wierz! Bóg tworzy dobro, bez niego nie żylibyśmy.. Bo jeżeli tak wiele osób w niego wierzy to dlaczego i nie my ? Przecież ktoś nas musiał stworzyć .. Sami nie powstaliśmy , ktoś musiał stworzyć Przyrodę..

         Jak wy możecie w niego nie wierzyć? Popełniacie wielki grzech ;(.

         Polecam wierzyć..

         0 △|▽