Katolicyzm - jedna z najgorszych wiar

19 października 2011, 22:03 · Jose de Tuasi

Katolicyzm... Wedle mnie jedna z najgorszych wiar. Ogółem całe chrześcijaństwo jest... a zresztą mniejsza.

Teraz mam do Was kilka pytań/spraw, katolicy. Liczę, że odpowiecie.

1. Czym, albo kim jest Bóg? A może ten cały Bóg to nie osoba, tylko jakaś siła, potęga?

2. Skoro Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo, to znaczy że jest taki jak my! Nie tylko te pozytywne cechy, ale też negatywne! Więc w Bogu są też elementy cynizmu, chamstwa, zła.

3. Macie dziesięć przykazań. Jedno z nich brzmi "nie będziesz mieć bogów cudzych przede mną". W takim bądź razie, dlaczego modlicie się do Jezusa, świętych, obrazów? Dlaczego idziecie do jakiegoś budynku, w którym są zwykłe obrazy oraz duży krzyż? Jakby spojrzeć na to pod kątem oka, to przypomina trochę politeizm np: starożytnej Grecji. Tylko tutaj inaczej jest to nazwane.

4. Ksiądz i katechetka kiedyś mnie nauczyli: Jak człowiek jest zły, lub z innej wiary idzie do piekła. Do piekła? Przecież Bóg nas kocha! Skoro nas kocha, to nie powinien Nas wysyłać do Szatana, swego wroga! Czy Wy jak kochacie kogoś, to wysyłacie go do czegoś złego?

5. Dlaczego było aż siedem krucjat na Ziemie Świętą? Bo jest święta? Gruby papież sobie siedział i pomyślał sobie tak "O! Wywołam krucjaty i niech ruszą na Ziemie Świętą. A nuż zdobędziemy jeszcze jakieś cenne skarby..."

6. Co jest takiego w Watykanie, że nikogo nie chcą tam wpuszczać? Czytałem o takim niemieckim gościu (jeszcze żyje), który również pisał podobne rzeczy oraz wiele (całkiem mądrych z resztą) teorii na temat świata, światów równoległych do Naszego itp. Dlaczego akurat tego gościa wpuścili?

0 △|▽


  Komentarze (5):


  mamousunkonto
  19 października 2011, 22:17

  1. Nie wiadomo, czy Bóg jest materialny, może być duchem, czy samym głosem. Wiemy, że mówi, nie wiemy, jak wygląda.

  2. Według pewnych objawień zesłał na nas wojnę. Nie wiem co o tym sądzić, możliwe, że tak było. Pewna kobieta, która również miała widzenia, twierdziła, że Bóg wkrótce nas ukarze, jeśli się nie zmienimy. Nie jest zły, tylko sprawiedliwy. Karze ludzkość za nieprzestrzeganie reguł, tak jak administrator...

  3. Modlimy się do Boga w Trójcy Świętej (Ducha Świętego, Jezusa i samego Boga), nie do obrazów. Obrazy, krzyże świadczą o naszej przynależności i pomagają nam się z Nim porozumieć. Modlimy się też do świętych, może o to Ci chodziło. TO NIE BÓG UZNAŁ ICH ZA ŚWIĘTYCH TYLKO LUDZIE. Czy Bóg mówił: "Święty Krzysztofie, uznaję ciebie za świętego, bla bla bla?" Nie słyszałam o tym... Modlimy się do świętych o wstawiennictwo, średnio w to wierzę, ale tak się ustaliło, więc tak jest...

  4. Skoro Cię kocha, chce żebyś i Ty go kochał. Czy jeśli Twoja matka Cię kocha, a Ty jej nie szanujesz, nie musi Cię szanować... Czasem ateista bardziej się zasłużył np. jako wolontariusz od katolika. Sytuacja sporna... Według mnie jeśli był neutralny dla Boga, lub wierzył w np. Buddę, to i on weźmie go do nieba.

  5. Czy to Bóg zawinił, że papież zrobił źle? Papież to człowiek... Uczyłeś się na historii o wykupywaniu urzędów. Sporo było papieży "nie nadających się" nie nasza, ani Boga wina.

  6. O co Ci konkretnie chodzi?

  0 △|▽


   Neterenve
   19 października 2011, 22:22

   Jak już wspomniałem wcześniej wierzących jest więcej niż niewierzących, a więc to wy powinniście nam udowodnić, że Bóg nie istnieje a nie wy wam, że jest wręcz przeciwnie.

   1 △|▽

   • Mayas (+1): Zgadzam się.

   Mayas
   19 października 2011, 22:25

   1. Bóg ? To wszechmogąca istota.

   2. Podobne, nie znaczy dokładnie tak samo.

   3. Jezus i Święci, to nie Bogowie.

   4. Od zbawienia jest Jezus Chrystus. Brat Unabombera wysłał swego brata do więzienia, co raczej nie jestem dobrym miejscem.

   5/6. Powiem, tyle - Katolicyzm, to według mnie pseudowiara, ponieważ, jest jedynie system zarobku, zdobywania władzy oraz szacunku, a nie służenie Bogu. Papież se siedzi i rozkazuje, bez końca, zapominając, że to jemu powinien rozkazywać Bóg. Właśnie...hm, dlaczego wpuścili tego Niemca ? Następna luka w Kościele Katolickim, polegająca na dawaniu specjalnych praw (w tym wypadku pozwoleń) ze względu na bogactwo, szacunek czy władzę.

   -1 △|▽

   • Sjegvar (-1): Jezus to Bóg. Syn Boży, Jeden Z Trójcy Świętej.

   Jose de Tuasi
   19 października 2011, 22:29

   Ale spójrz na przykład na muzułmanów. Ksiądz, który mnie uczył był w Egipcie i gdzieśtam jeszcze, wiem że te regiony. Z jego opowiadań mogę wywnioskować, że tamci ludzie żyją o wiele lepiej, i są lepszymi wierzącymi niż katolicy.

   Raz ksiądz zostawił w restauracji jakiś aparat, cyfrówkę, bardzo drogi. Kelner, który zobaczył aparat wziął go i po zdjęciach rozpoznał tego księdza i hotel. I ten gość pojechał 20km, aby oddać aparat. Co więcej, nie wziął należnego. A gdy ten się go spytał, dlaczego po prostu go sobie nie wziął ten odpowiedział "A no mógłbym wziąć to i sprzedać i byłbym bogaty, ale Allach widzi". Oni przynajmniej dobrze praktykują swoją wiarę.

   Jeśli chodzi o punkt szósty: O co chodzi? Skoro rzekomo Katolicyzm jest taki dobry, że księża nie ukrywa nic związanego z Wiarą, to dlaczego nie pozwalają wielu wejść do podziemi Watykanu? Co tam takiego jest? Skoro nie mają nic do ukrycia, to powinni pozwolić wejść innym.

   0 △|▽


    Rass
    19 października 2011, 23:29

    Alukard:

    Fakt dla ateisty bóg nie istnieje, ale czasem mają ochotę wejść na forum i obalić niektóre śmieszne argumenty.

    Problem tylko w tym, że aby coś obalać, trzeba jeszcze mieć wiedzę na dany temat.

    0 △|▽