Człowiek jest wolny i ma wolną wolę

19 października 2011, 20:32 · Fapuszek

Okey, to ja napisze tak.

Człowiek jest wolny i ma wolną wole, ale według mnie rzeczą nie do pojęcia jest to, że rodzice dziecka w pierwszych miesiącach życia narzucają mu swoją religie czy to hinduizm, katolicyzm czy inna religia. Powinniśmy sami decydowac jaką religię chcemy miec za swoją. Sam za bardzo nie wierze w Boga, czemu? Już tłumacze.

Okey, Bóg niby stworzył świat, ale kto go stworzył? Nic samo się nie dzieje... Bóg się nie ujawnia nam, więc skąd mogę wiedziec, ze ktos taki jak on istnieje ? Napiszecie mi, że od tego jest wiara, wierzyłem kilka lat, ale nadal widze na świecie różne tragedie, których "wszechmocny" Bóg nie zatrzymuje. Ludzie giną, ale takie jest życie, ale czemu przez trzęsienia ziemi? Tsunami? Huragany? Bóg chyba może to zatrzymac, my tym klęskom żywiołowym nie przyczyniamy się... O terrorystach nic nie powiem, bo mamy wolną wole. Ale czemu ludzie giną przez tsunami itd. ? Kolejnym argumentem jest to, że biblia może byc wielkim zakłamaniem od tysięcy lat, skąd mamy wiedziec, ze tak na prawdę było, a nie że ktoś miał "nieźle na bani" ? Sam mógłbym napisac podobną historyjkę. Kolejny argumentem jest apokalipsa, która niby ma nastąpic ? Czemu Bóg chciałby zabijac swoje dzieci ??? Czemu słonce przestanie świecic za kilka milionów lat? Bóg jest wszechmocny wiec czemu nie moze zrobic tak, aby nasza planeta istniała wiecznie ? I kilka pytan, na które odpowiedzi na religii nie utrzymałem odpowiedzi, usłyszałem tylko "Zamknij się" od księdza -,-...

1. Czemu Bóg może stworzyc tak ciężki kamień, żeby go nie udźwignąc?

2. Czemu skoro Bóg istnieje nie ukazuje się nam ?

3. Jak mam wierzyc jak nie wiem nawet jak Bóg wygląda ?

4. Skąd mamy pewnośc, że wszystko co jest zapisane w Biblii jest prawdą ?

Ksiądz odpowiadał mi na takie pytania "zakmnij się" itd, jak już wyżej napisałem, więc jak mam wierzyc jak sam duchowny nie umie odpowiedziec na takie pytania, chociaz "łączy się z Bogiem"...

To moje kilka zdan na temat katolicyzmu. Inne religie też nie są lepsze...

___

Pewnie zostanę obrzucany minusami za własne zdanie na ten temat, ale cóż? Nic na to nie poradzę, że ma takie, a nie inne zdanie.

0 △|▽


  Komentarze (8):


  Sjegvar
  19 października 2011, 20:40

  Właśnie. Szanować chrześcijaństwo i uznawać Boga, ale nie w trzech osobach koniecznie. :)

  0 △|▽


   Most Popular
   19 października 2011, 20:48

   Naprawdę nic z tego nie da się wytłumaczyć. Choć trochę wątpię w to "zamknij się", no ale..

   Religia ma nam pomagać w cierpieniu mniej to przeżywamy. Bardziej nas to umacnia. 1 pytanie nie potrafię odpowiedzieć xD 2. "Błogosławieni Ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli" 3. Wygląd jak wygląd. Człowiek z białą brodą. xD 4. W Biblii napisane było o tych "dziurach" (nie potrafie inaczej powiedzieć xD) na rękach, dokładnie to samo miał Ojciec Pio. Po co mu było sobie takie rany "robić", po to żeby na Niego patrzyli specjalnie? Nie! To jest znak Boga!

   Nie potrafię Ci tego inaczej ująć. Pójdź na pielgrzymkę to Cię bardziej oświeci xD

   Da Vinci:

   No tak. :D Ateiści się lękają Boga, nie potrafią Go uznać.

   0 △|▽


    Adverse
    19 października 2011, 20:50

    1,2,3,4 > To się nazywa wiara. Czytaj wszystkie posty, a nie tylko pierwszy.

    Nie mów o duchowieństwo, bo to zwykła komercja, choć nie zawsze.

    I bredzisz totalnie. Nic nie wiesz o wierze, o zasadach a komentujesz i za wszelką cenę pytasz o to na co ja już odpowiedziałem.

    Bóg nie interweniuje w życie ludzkie.

    Bóg ich nie zabija. Nie wiesz na czym polega katolicyzm najwidoczniej jak i całą reszta innych wyznań i religii. Ludzie wierzą i ufają by zostać zbawieni. To jest ich życie, ich cel.

    1. Czemu uważasz, że Bóg cokolwiek stworzył? Bóg jest bo jest. Stworzenie świata przez Boga jest to bajkowa ilustracja tego co było na prawdę. Człowiek powstał w procesie ewolucji.

    2. Bo nie ma potrzebny by się pokazywał.

    3. Bóg nie wygląda. Jesteś widocznie młody i nie masz wyobraźni. Nie potrafisz pojąć, że nie wszystko co jest, musi być.

    4. Nie koniecznie prawdą, ale wiele osób... Ba! Niemal każda osoba na kuli ziemskiej czytając Biblie, Tore, Koran, czy inne księgi odbierają to co jest tam napisane dosłownie.

    1 △|▽

    • Fapuszek (+1)

    Most Popular
    19 października 2011, 20:51

    W 100% się zgadzam :D

    A tak na marginesie, to jutro Pan ma 666 dzień w grze. :D Wielki dzień :P

    0 △|▽


     Fapuszek
     19 października 2011, 20:52

     Co do odpowiedzi na 2. pyt. "uwierzyli" ja nie wierze, że Bóg istniej, bo go osobiście nie widziałem, a sam mogę też napisac, że kiedyś żył (tu walne byle co) "Cerberos Maczugos" który zabijał wzorkiem miał 200m wysokości i żył 3 tysiace lat temu i przez te 3 tysiace lat, byłoby to przekazywane ciagle, az do dzis i kazdy by w to wierzył. Chociaz ten stwór byłby wytworem mojej wyobraźni.

     0 △|▽


      Most Popular
      19 października 2011, 20:53

      Wyobraźnia, a wiara to co innego, kolego.

      0 △|▽


       Adverse
       19 października 2011, 20:54

       Może i tak było w rzeczywistości. Ty nie wierzysz to nie wierz. To tylko i włącznie Twój wybór.

       PS. To moje x konto z kolei. Zacząłem grać dobre 3 lata temu.

       _____________

       0 △|▽


        Fapuszek
        19 października 2011, 20:59

        Ludzie by wierzyli w tego stwora, bo byłoby ciągle o nim mówione przez 3 tysiace lat, podobnie jak z Bogiem.

        @But I Love:

        Co do odpowiedzi na moje 1 pytanie, czemu uważam, że Bóg cokolwiek stworzył, bo tak pisze w Biblii, że Bóg tworzył świat, rośliny, ludzi, a ostatniego dnia sobie odpoczywał, czyli jednak coś "stworzył"... Według Biblii też człowiek stworzony został na jego podobieństwo, a nie tak jak w rzeczywistosci przez ewolucje, bo chyba Bóg nie jest małpką od której człowiek pochodzi...

        0 △|▽