Chrześcijaństwo przejmowało myśli innych religii

22 października 2011, 02:21 · Filevandrell

Doda powiedziała, że Biblię pisali ludzie pod wpływem alkoholu i ziół, nie pamiętam dokładnie jej słów. Nonsens! Ja jestem pod wrażeniem pomysłowości tych ludzi, a także następnych, którzy rozwijali tę religię. (...) Wielkie brawa za pomysłowość.

Chłopie, masz u mnie plusa jak nowe mi naliczy, ale z tym co tu zacytowałem się nie zgadzam. Pomysłowość chrześcijan kończy się na PRZEJĘCIU elementów innych religii. Biblia wcale nie była czymś nowym, wspaniałym i natchnionym pismem, tylko powielonym zlepkiem opowieści z podbitych krain. Przykłady, żeby ktoś mi nie powiedział, że sobie coś ubzdurałem:

- Ukrzyżowanie Jezusa - pochodzenie: skandynawska mitologia, Wikingowie - Odyn powiesił się na drzewie życia, Yggdrasilu, przybijając się do niego włócznią -> Jezus powieszony na krzyżu, przebity włócznią rzymskiego żołnierza - mamy małe podobieństwo.

- Przemienienie wody w wino w Kanie Galilejskiej - pochodzenie: mitologia grecka - Jeszcze przed narodzeniem Chrystusa, wino było łączone z krwią boga, który 6 stycznia każdego roku przemieniał w świątyni Andros wodę w wino -> Jezus zamienia wodę w wino, jeszcze później w krew, Dionizos również miał coś wspólnego z zamienianiem wina w krew, ale nie jestem na 100% pewny.

- Piekło i Niebo - pochodzenie: mitologia grecka - Hades i Pola Elizejskie.

- Cierpienie dla dobra ludzkości, Chrystus na krzyżu - inne pochodzenie: mitologia grecka - Prometeusz daje ludziom ogień i wiedzę bogów, za to cierpi męki przykuty do głazu.

- Ewa wcinająca owoc z drzewa - pochodzenie: mitologia grecka - Pandora, puszka Pandory, świat staje się gorszy przez bezmyślny czyn kobiety.

- Koniec świata, Sąd Ostateczny - pochodzenie: mitologia skandynawska - Ragnarok, ostateczna bitwa między złem a dobrem, koniec starego świata, narodziny nowego, wiecznego życia.

- Grzebanie zmarłych - pochodzenie: mitologia afrykańska - Wielki Duch Chuku nakazał ludziom ciała zmarłych kłaść na ziemi i posypywać popiołami (czyżby stąd również brał się zwyczaj środy popielcowej?), by zmarli wracali do życia. Przekazał on to ludziom przez owcę i psa, lecz pies nie dotarł przed owcą do ludzi, a ta powiedział im by grzebali w ziemi zwłoki, gdy przybył pies, nie uwierzyli mu.

Można by doszukać się wielu więcej detali łączących Biblię z jeszcze innymi religiami, ale nie chce mi się o tej porze szukać i pisać. Poza tym te motywy powtarzają się w wieelu, wielu religiach, o wiele starszych od chrześcijaństwa.

3 △|▽

 • Chloris (+1)
 • Endorfiny (+1): Powinieneś zawodowo nawracać.
 • Vicious (+1)

Komentarze (5):


Harlok
22 października 2011, 02:18

Tylko mi chodzi że w tym okresie powstawało dużo więcej zespołów zobacz że ja napisałem że zachowanie kościoła i zmiany w metalu gdyby kościół nie atakował muzyki to by nie było kontrataku.

To nie ma być porównanie jednego punktu ale wszystkich ze sobą.

0 △|▽


  BlueMan
  22 października 2011, 02:20

  100% racja.

  (Wbij na Skype >_<)

  0 △|▽


   Harlok
   22 października 2011, 02:21

   Ok zaraz wbiję.

   0 △|▽


    Mortifera
    22 października 2011, 02:28

    No tak, polecam tekst piosenki (bo za samą piosenkę raczej się nie weźmiesz a jak już to nie zrozumiesz tekstu raczej) Nargaroth - The Day Burzum killed Mayhem. Piosenka idealnie obrazuje człowiekowi metal przed czasem pójścia do więzienia Varga Vikernesa i po pójściu do więzienia (po podpaleniu 3 kościołów i morderstwa Euronymousa).

    0 △|▽


     Filevandrell
     22 października 2011, 02:31

     Najbardziej mnie śmieszy to ze na religii katecheci wciskają że nasza religia to nasz wolny wybór który jest nam narzucany od urodzenia a aby zmienić wiarę trzeba mieć ukończone 18 lat.

     To się nazywa wolna wola według Religi chrześcijańskiej

     Dodam jeszcze tylko, że 18 lat trzeba mieć żeby dokonać apostazji w Polsce, w wielu innych krajach jest granica wieku lat 16 bodajże. O czymś to świadczy, nieprawdaż? Może o tym, że jesteśmy kolonią Watykanu, a nie wolnym krajem?

     0 △|▽