Bóg w 7 dni potrafił wymyślić wszystko

25 października 2011, 18:21 · Nemathinyen

Wcześniejsze pytania nie były moje, też z tego tematu, nie pisałam bezpośrednio do osób, a "wyrywałam" fragmenty z postów, następnie odpowiadając na nie. Te pytania? Proszę bardzo.

"1.Skąd się wziął Bóg i to coś z czego wizą się Bóg?

2.Bóg w 7 dni potrafił wymyślić wszystko czego można się uczyć przez całe życie ale i tak tego nie potrafimy w 100% zapamiętać dlaczego tak się dzieje?

3.Po co nam kościół jeżeli Bóg jest wszędzie?

4.Dlaczego Bóg nie napisał sam jakiejś księgi ani żadnej z modlitw?

5.Jeżeli księża są sługami Bożymi to dlaczego zdarzają się "KSIĘŻA PEDOFILE" ?

6.Dlaczego Bóg nie zrobił raju na ziemi?

7.Skąd się biorą sekty i inne wiary z jakiego powodu Bóg pozwala głoszenie tego?"

1. Bóg istnieje od zawsze, On nie powstał, nie został stworzony. W wieczności nie ma pojęcia czasu.

2. Wyżej wspominałam. W wieczności nie istnieje pojęcie czasu. Siedem dni jest czysto symboliczne. Siódemka w Biblii oznacza między innymi pełnię, doskonałość. W ST jest liczbą świętą. Dlaczego siedem (a właściwie sześć, bo siódmym jest dzień święty, w którym Bóg "odpoczywał" - w religii chrześcijańskiej - niedziela, u Żydów - szabat, czyli nasza sobota) dni stworzenia świata? Siódemka jest znakiem doprowadzenia czegoś do końca, symbolem dzieła, które zostało ukończone (z sukcesem), którego efektu zazwyczaj nie da się odwrócić. Oznacza też przewidzianą przez Boga i uporządkowaną przez Niego całość. Nie będę tłumaczyć symboliki pełnej, bo mogę coś pomieszać. Nie to jest najważniejsze. Reasumując - siedem dni stworzenia świata nie oznacza, że został on stworzony w ciągu ziemskiego tygodnia.

3. Kolejne mało sensowne pytanie. Podobnie możnaby odpowiedzieć na pytania "Po co nam kuchnia/jadalnia, skoro możemy jeść wszędzie?" "Po co nam stół, skoro równie dobrze możemy jeść przy kanapie?" "Po co nam szkoła, skoro możemy uczyć się w domu?". Kościół jest szczególnym miejscem spotkania z Bogiem. Miejscem, w którym spotyka się wspólnota, by modlić się, by zawierzać swoje życie Bogu.

"Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam Ja jestem pośród nich." (Mt 18, 20).

4. Bóg nie napisał żadnej księgia ani modlitwy? Cały ST powstał pod natchnieniem Boga (NT oparty był na życiu i nauczaniu Chrystusa, co jednak nie wyklucza boskiej interwencji w jego powstanie). Jeśli to nie wystarczy... A Dekalog? Zbiór przykazań, które Mojżesz otrzymał od Boga na kamiennych tablicach.

5. Ksiądz jest tylko przedstawicielem Boga na Ziemi (jak zresztą każdy z nas). Nie zmienia to faktu, że jest CZŁOWIEKIEM. Tylko człowiekiem, mimo wszystko. Człowiek z natury jest grzeszny.

6. „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym” (Rzym.6:23)

Ludzie początkowo żyli w Ogrodzie Eden, w tzw. Raju. Karą za złamanie zakazu Boga, za zerwanie owocu z Drzewa poznania dobra i zła, było właśnie wygnanie z Raju. Utrata nieśmiertelności, życia wiecznego. Dopiero przyjście na świat Jezusa, a właściwie Jego Śmierć, oddanie ZA NAS życia na krzyżu, otworzyło ponownie drogę do Niebios. Bóg nie pozostawił jednak człowieka zupełnie bez opieki.

7. Bóg dał człowiekowi wolną wolę, tworząc go na Swój obraz i podobieństwo.

"A wreszcie rzekł Bóg: "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. [...]" (Rdz. 1, 26)

_____

Mogłabym rozpisać się jeszcze bardziej, ale, z tego co zauważyłam, im dłuższy post, tym mniej chętnie czytany. Poza tym, ograniczenia czasowe, szkoła itd. Na resztę postów (czyli od piątej strony) odpowiem w bardziej wolnej chwili, czyli pewnie weekend.

__

Edit: drobne poprawki w pkt. 5, sens bez zmian.

3 △|▽

 • Furuuki (+1)
 • Mayas (+1)
 • Luqe Trzysta Dwa (+1)

Komentarze (9):


Starek
25 października 2011, 18:32

A i tak prawdy się dowiecie jak umrzecie :)

chciałem napisać coś kreatywnego ale stwierdziłem, że będzie to tak bzdurne jak większość wypowiedzi w tym temacie, więc zrezygnowałem.

1 △|▽

 • Darkuś (+1): Leżę xD

Braniv
26 października 2011, 15:55

Dlaczego? :D

0 △|▽


  Chloris
  26 października 2011, 16:03

  Dlatego, że trafisz do piekła ;) .

  0 △|▽


   Braniv
   26 października 2011, 16:03

   xD A jeśli chciałbym trafić do 'piekła', a nie do 'nieba'?

   0 △|▽


    Chloris
    26 października 2011, 16:13

    Na pewno nie ;) Teraz jesteś młody, ale kiedyś będziesz się modlił byś trafił do nieba.

    0 △|▽


     FC Bayern
     26 października 2011, 16:13

     To nie da się.Nawet jakbyś sztucznie wyzywał Boga,to on wie że masz dobre serce i tylko chcesz sprawdzić,więc cie pokarze ale nie na zawsze i da ci szansę.Jednak gdybyś był ideologistą czyli np. nazistą,satanistą to to samo.

     0 △|▽


      Ulqiorra
      26 października 2011, 16:16

      I to by była hipokryzja. Już mi proponowano żebym chodził na religię to trafię do nieba, nie wiem jak można coś tak irracjonalnego wymyślić

      0 △|▽


       Braniv
       26 października 2011, 16:24

       E tam. Mi to obojętne, gdzie trafię później. :D A tak naprawdę to skąd mam wiedzieć, że na pewno trafię do nieba/piekła? Są jakieś dowody?

       0 △|▽


        Ulqiorra
        26 października 2011, 16:37

        Wiesz, ludzie w tej sprawie kierują się zwykle opisem Dantego :D

        0 △|▽